Candida albicans

Dolegliwości, jakie odczuwasz, nie wzięły się z same z siebie. Mają swoją przyczynę, która zaburza funkcjonowanie organizmu i wywołuje przez to chorobę. Już starożytna medycyna chińska opisywała tzw. złodziei zdrowia, czyli właśnie przyczyny chorób, wyróżniając destrukcyjne emocje, wpływy pogody oraz błędy w jedzeniu!  

Badanie żywej kropli krwi to nowoczesna metoda oceny stanu organizmu, stosowana przez gabinety medycyny naturalnej. Powstała ona w połowie XX wieku przez niemieckiego profesora Guntera Leina, który poszukiwał we krwi krętków bladych. Aktualnie badanie przeżywa swój rozkwit i zyskuje coraz szersze grono zainteresowanych z uwagi na szerokie możliwości. Polega na obserwacji kropelki krwi, co przynosi szereg informacji o stanie zdrowia.

Jak właściwie wygląda badanie żywej kropli krwi? Kropla krwi pobrana z opuszka palca za pomocą nakłuwaczy do pomiaru poziomu cukru, jest nakładana na szkiełko i umieszczana pod mikroskopem. Następnie ogląda się ją w bardzo dużych powiększeniach, sięgających od 100 do 1000 x! Obraz z mikroskopu jest przekazywany na ekran monitora lub telewizora, aby osoba badana mogła swobodnie oglądać, to co dzieje się w jej organizmie.

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi ocenia stan krwinek czerwonych, których anomalie mogą świadczyć o zaburzeniu pH tkanek, osłabieniu, niedotlenieniu czy nadmiarze wolnych rodników; ocenia aktywność leukocytów, co mówi o funkcjonowaniu systemu immunologicznego. Pozwala również wychwycić różne elementy, jakich we krwi być nie powinno, czyli zmiany sugerujące obecność pasożytów, grzybów, kryształów moczanowych, złogów cholesterolu, metali ciężkich.

Badanie kropli krwi pozwala obserwować zmiany świadczące o zakażeniu pasożytami i grzybami. Okazuje się, że pasożyty takie jak glisty czy tasiemce i grzyby, w tym candida albicans, są źródłem wielu dolegliwości. Można tu wymienić: alergie każdego typu, całoroczny katar, długotrwały kaszel, skurcze brzucha, rozwolnienia, zaparcia, brak odporności, przewlekłe zmęczenie i wiele innych. Według statystyk, prawie 90 % ludzi jest zakażonych pasożytami i candidą.

Mikroskopowe badanie kropli krwi jest techniką obrazową, co czyni ją niezwykle interesującą dla osoby badanej. Nie było jeszcze takiego badania, w czasie którego można  oglądać tajemnicę własnej krwi. Technika fascynuje i okazuje się przy tym niezwykle pomocna w odkrywaniu przyczyn  dolegliwości . Widać tu przecież jednoznacznie, co znajduje się w naszej krwi.

Istota badania żywej kropli krwi polega na tym, że krew po pobraniu wykazuje się żywotnością jeszcze przez około 30 minut! Elementy znajdujące się we krwi jeszcze żyją. To właśnie w tym czasie dokonywana jest analiza pod mikroskopem. Można zatem zaobserwować aktywność leukocytów, odpowiadających za obronę przed wirusami i bakteriami, ruchy erytrocytów, które przenoszą tlen do komórek. Czasami widać w obrazach „pływające muszki”, co świadczy o obecności larw pasożytów.

Jeżeli chcesz wykonać mikroskopowe badanie żywej kropli krwi znajdź gabinet medycyny naturalnej.